Відбілювачі для деревини

Відбілювач для деревини

Як просто та легко повернути деревині природний колір без застосування їдких токсичних компонентів, без шліфування і фізичних зусиль і заощадити сили й час? Спробуйте наш новий відбілювач для деревини Wood Bleach, який поверне зовнішній вигляд потемнілому дереву, не руйнуючи його клітинно-волоконну структуру.

Пропонуємо новий відбілювач для деревини Bionic-House

Наприклад, якщо дерев'яну терасу кілька років оновлювати маслом, то з часом з'являється більше сірих ділянок робочої поверхні, які темніють від води і вигорають під сонцем. Оновлювати посірілу деревину немає сенсу через зовнішній вигляд, який таким чином вже не поліпшити. Отже, доводиться обирати: шліфувати або відбілювати.

Що краще: шліфувати або відбілити?

У кожного варіанту є плюси й мінуси.

Шліфування

Якщо деревина сильно вражена пліснявою або синявою, то від шліфування буде більше користі, бо навіть найефективнішому відбілювачу треба час для впливу. До того ж, у різної породи дерева різна щільність (це впливає на час і глибину проникнення засобу), а синява може поширитися під поверхнею на різну глибину. У цьому випадку швидше й ефективніше шліфування.

Однак, шліфування всієї поверхні потребує сил та часу, а якщо не затягувати, своєчасно обробляючи дерево відбілювачем, можна його уникати досить тривалий час. Якщо деревина не відгнила, не розпалася і не відсиріла, а лише потемніла або вигоріла, то для повернення свіжого зовнішнього вигляду не обов'язково її шліфувати і знімати шар деревини. До того ж, часто терасна дошка має профіль з пазами і шипами від сковзання, який механічним шляхом очистити важко.

Відбілювання

Відбілювання дозволяє повернути деревині свіжий зовнішній вигляд без будь-яких інструментів, маючи під рукою лише малярну щітку і сам засіб. Активні компоненти відбілювача утворюють реакцію з сірим нальотом, розчиняючи і змиваючи його залишок. Після прояви ефекту, через деякий час, поверхню слід змити.

Застосування хлорних засобів буває не зовсім виправданим, бо товщина потемнілого нальоту, навіть через 2-3 роки може бути невеликою, проте багато що залежить від умов експлуатації, активності УФ-випромінювання деревини і породи дерева. Тому найчастіше ми рекомендуємо екологічно безпечний здатний до біорозпаду відбілювач Wood Bleach (Bionic-House)

У разі якщо дерев'яна поверхня або оздоблення довгий час не оброблялося, або умови експлуатації були екстремальними, тоді шар пошкодженого лігніну може досягати товщини 2-3, а в деяких випадках і 5мм. Якщо механічна шліфовка недоцільна з якихось причин, тоді застосування хлорного відбілювача має сенс.

Правила безпеки під час роботі з відбілювачем для деревини

А чи знаєте ви що: відбілювач є активною речовиною, що може роз’їдати деревну тканину клітинної структури дерева. Якщо шар дерев'яної поверхні і так пошкоджено, то реакція сильнодіючого відбілювача його просто розчинить.

Застосування ж розчину хлору по «живому» дереву ризикує розчинити і розм’якшити деревну тканину та прискорити втрату зовнішнього вигляду в кілька разів.

Тому використовуйте цей засіб з обережністю, а після отримання бажаного ефекту поверхню необхідно добре промити


Компанія Bionic-House гарантує відповідність своїх продуктів всім європейським нормам безпеки та екології. Однак, використовуючи відбілювачі, не нехтуйте правилами безпеки під час роботи з ними.