Фарби для дерева, лесуючі антисептики, лазурі

Нові фарби для деревини - екологічні

Сучасні деревозахисні фарби мають дві умовні категорії, однаково популярні серед споживачів, але кожна має своїх прихильників та найкраща для певної цілі. Отже це:
  • Фарби на водній основі - з поліпшеною акрилатною дисперсією.

  • На органічній основі - Тобто такі, що містять натуральні олії, алкідні смоли й розводяться очищеним уайтспіритом.

Нинішній час ставить надзвичайно високі вимоги до екологічної безпеки продуктів лакофарбової промисловості, а контроль їх якості стає жорсткішим з кожним роком. Надзвичайно важливим є і естетичний зовнішній вигляд, і довговічність покриття, але найскладніше завдання сучасної промисловості полягає у відмові від компонентів, що мають токсичний різкий запах ( так звані ЛОС). Саме летючі органічні сполуки (лос) шкідливі для людей, особливо якщо стан цих хімічних сполук тривалий час лишається стабільним в звичайних умовах.

Якщо комусь важливо підібрати фарбу для дерева без запаху, наприклад, для внутрішніх робіт, то варто звернути увагу на лазурі на водній основі. Ці засоби мають універсальне призначення, бо вони стійкі до стирання й дії сонячного світла, але, додавши антисептик, їх досить вдало, використовують і ззовні.

Проте, вплив погодних умов та сезонні перепади температур: атмосферні опади, волога, ультрафіолетове випромінювання, грибок, цвіль та інше з часом руйнують будь-яке покриття і саме́́ дерево.

Деревозахисні матеріали на органічній основі глибше просочують деревину й мають гарну витривалість в умовах підвищеної вологості, але їх стійкість до сонячної радіації дещо нижча, ніж у водорозчинних засобів. До складу органорозчинних лазурей та просочень входить натуральна лляна олія, суміші алкідних смол і комплекс антисептиків. Щоб позбутися сильного різкого запаху активних компонентів і поліпшити екологічний показник, тут використовують аліфатичні (очищені) розріджувачі.

Отже, у кожної категорії є свої переваги та недоліки й далі ми розглянемо їх докладно.

Ось які комплекси засобів найефективніші

Комплекс водорозчинних деревозахисних засобів з фінішним фарбуванням

1. Ґрунтувальний антисептик «Base Imregnate» (на нову нефарбовану поверхню або очищену до живої деревини)

1 шар
2. Антисептична лазур «Aqua Color» (кольорова) 2 шари

Комплекс органорозчинних деревозахисних засобів з фасадною лазур'ю
Варіант 1
1. Ґрунтувальний антисептик «Organic Proteсt»
(на нову, раніше нефарбовану, поверхню або очищену до живої деревини)
1 шар
2. Напівпрозора(лесуюча) лазур «FACADE LASUR» (кольорова) 2 шари
Варіант 2
1. Ґрунтувальний антисептик «Organic Proteсt Oil» (на нову, раніше нефарбовану, поверхню або очищену до живої деревини) 1 шар
2. Напівпрозора(лесуюча) лазур «FACADE LASUR» (кольорова) 2 шари


Лесуючі антисептики - це напівпрозорі фарбуючі просочення для дерева антисептичної дії, які чудово і легко оновлювати. Їх можна наносити на попередній шар без шліфування поверхні матеріалу, досить очистити її м'якою алюмінієвою щіткою від пилу та змити водою.

Особливості та переваги: Лесуючий антисептик або лазур - повністю екологічно чисте, нешкідливе, захисне покриття, не розтріскується, не вимивається, не перешкоджає повітрообміну в деревині. За допомогою цього засобу ви зможете пофарбувати дерев'яну поверхню, лишаючи її напівпрозорою, з унікальним малюнком текстури деревини. Періодично слід оновлювати покриття свіжим шаром лазурі. Оновлення можна проводити 1 раз на 4-7 років, бажано не більше 5-ти шарів.

Фасадна лазур може служити як натуральна масляна фарба для дерева. Вона не тільки покриває дерев'яну поверхню тонким напівпрозорим шаром зовні, створюючи водночас потрібний кольоровий відтінок, а й досить глибоко просочує деревину. Це покриття не приховує текстуру матеріалу й поліпшує водовідштовхувальний ефект.

Тепер не потрібно обирати між чудовим зовнішнім виглядом або надійним захистом. З продукцією «Bionic House» ви захищаєте дерево й надаєте йому оригінального зовнішнього вигляду єдиним засобом будь-якого відтінку натуральної деревини або улюбленого кольору з палітри RAL . Це найкращий натуральний спосіб догляду за дерев'яними поверхнями, який не шкодить вашому здоров'ю.

Якісні та ефективні засоби у нас доступні за досить демократичними цінами. Працює також доставка по Києву та в інші регіони України.


Фарба для дерева без запаху «Bionic House» не шкідлива для здоров'я всіх домочадців, не викликає алергії від дотику і від вдихання та не перешкоджає повітрообміну в приміщенні. Крім того, використовуючи натуральні матеріали, ми зберігаємо екологію житла. Безпечна продукція - одна з головних переваг нашої компанії.


Фасадна лазур на основі лляної олії - натуральні відтінки

Асортимент нашої продукції систематично розширюється і поповнюється новими виробами. Якщо ви цінуєте природні якості засобів на основі натуральних олій, радимо звернути увагу на фасадну лазур для дерева. Вона призначена для глибокого просочення поверхні та забезпечує чудовий зовнішній вигляд до 5 років без оновлення. Даний засіб може використовуватися, як декоративний, так і захисний, зовні та всередині приміщення.

Універсальність лазурі для дерева полягає в тому, що склад на основі лляної олії можна використовувати як просочення (для захисту від вологи) і як антисептик (що запобігає розвитку грибка, синяви й цвілі). Вона утворює тонку, але еластичну, плівку і дозволяє захистити деревину від впливу агресивного середовища, що також перешкоджає появі комах та личинок. Разом з цим, завдяки натуральним компонентам, покриття дозволяє дереву «дихати».

Фарби по дереву від «Bionic House» успішно витримують експлуатацію зовні та всередині приміщення. Вони надають необхідного естетичного вигляду найрізноманітнішим виробам з деревини. Фарба під дерево натуральних відтінків забезпечує оригінальний вигляд фасаду будівлі та перешкоджає вицвітанню коліру, бо має захист від ультрафіолетового випромінювання. Спосіб нанесення - звичайна малярна щітка, пензлик або валик.

Аква Колор на водній основі

Водорозчинна, акрилатна дисперсія від нашої компанії, обрана за основу для лазурі, особливо ефективна для захисту від ультрафіолету та має шовковистий ефект.

Основа цього розчину та суміш барвників можуть створювати або напівпрозоре покриття для більш декоративного ефекту, або укривне - для найкращого захисту від вигоряння.

Готовий перевірений продукт - це гарантія чудового зовнішнього вигляду до 7 років, ефект шовку і варіанти з золотим, срібним і бронзовим блиском.

Швидковисихаюча фарба для дерева «Aqua Color» має поліпшений захист від ультрафіолета, який зупиняє руйнівну дію сонячних променів на поверхні покриття (відбиває або затримує до 70% УФ-променів, якщо колір напівпрозорий і 100%, якщо колір укривний). Лакофарбові покриття для дерева зберігають матеріал від згубного впливу факторів зовнішнього середовища, перешкоджають проникненню вологи всередину. Купити акрилатну фарбу для дерева у «Bionic House» вигідно, бо ціни на наш продукт нижче, ніж у інших брендів такої ж якості, зі стійкістю і робочими властивостями красивого естетичного вигляду на 7 років.

Купити фарбу для дерева в Києві, «Фасадну лазур» і «Аква Колор», можна на склад-магазині за адресою с. Щасливе, вул. Перспективна 21, вони завжди є в наявності.

Увага, Інновація!

Компанія Bionic-House розробила унікальний склад, поєднавши найпотрібніші якості лаку й фарби! Фарба зазвичай не дуже стійка до стирання, а лакова поверхня, навпаки, витримує велике навантаження, але втрачає еластичність під дією ультрафіолету. Але тепер ми пропонуємо високоефективне покриття для деревини «Wood Wax» для внутрішніх робіт, стійкий як до стирання, так і до сонячного світла. До складу лак-фарби для дерева «Wood Wax» входять натуральні компоненти, віск, алкідні смоли, які дозволяють забезпечити чудовий зовнішній вигляд та стійкість до миття та чищення. Все це дозволить істотно продовжити експлуатаційний термін матеріалу без втрати технічних характеристик. Разом з тим, фарба повністю без запаху, а покриття приємне на дотик.

Київські ціни на деревозахисну фарбу не завжди радують покупця доступністю. Ціна фасадної фарби для дерева в Києві від світових брендів становить близько 270-300 грн/л. На фасад невеликого будинку в середньому піде близько 80-90 л фарби (3 шари на понад 250 м2). Тобто, на повну обробку тільки фінішного покриття потрібно більш ніж 22000 - 25000 грн.

Для порівняння: Роздрібна ціна на фасадні фарби для дерева «Aqua Color» і «Facade Lasur» виробництва Біонік-хаус не перевищує 180-190 грн/л., з розрахунку на середній будинок потрібно - 15000-17000 грн. У підсумку ви не переплачуєте 7000-9000 грн. просто за гучний бренд.

Економія на лакофарбових засобах не завжди виправдана, якщо мова йде про якісний захист деревини. Однак, у порівнянні з дорожчими продуктами, Біонік-хаус не поступається їм в якості і часу ефективного захисту – ті самі 5-7 років. Компоненти фарб розроблені у межах найжорсткіших європейських стандартів і сертифіковані знаками екологічної безпеки найвищого рівня!

Продукція Bionic-House - це не аналог якогось бренду і не кустарне виробництво. Це інноваційне поєднання ефективних німецьких і вітчизняних компонентів, що дозволили створити по-справжньому якісний і доступний продукт для сучасного українського ринку деревозахисних матеріалів.

Унікальність і краса дерев'яних фасадів викликає захоплення. Тепло і екологія дерев'яних стін здавна були еталоном для будівельних норм, а зовнішній вигляд мало кого залишав байдужим - їхнє дихання і тепло приваблюють нас. Ми іноді не уявляємо, які навантаження і силу впливу терпить зовнішній корпус дерев'яного будинку, щоб захистити своїх мешканців в негоду або в сильну спеку. Щоб будинок прослужив понад 100 років, деревина повинна бути дуже надійно захищена від сильних зовнішніх руйнівних впливів, які на південній стороні будівлі, як мінімум, у 5-6 разів більше, ніж на північній.

Вимоги до фасадних фарб

Призначення фарби для дерева завжди мало дві рівнозначно важливі цілі:

  1. Перше - це отримання яскравого і чудового зовнішнього вигляду,
  2. а друге - надійний рівень захисту від біопоразки і сильного впливу погодних умов.

Клієнтам компанії Біонік-хаус ніколи не доведеться обирати між надійністю захисту на шкоду зовнішньому вигляду і навпаки. Наші фасадні фарби створюють і надійне покриття, і достатньо стильний вигляд, не завдаючи негативного впливу екологічним показникам та безпеці.

Співвідношення інгредієнтів в готовому розчині також має велике значення. Здатність витримувати сильні перепади атмосферних умов надає комплекс сполучних речовин, пігментів та інші добавки, якість котрих дуже сильно впливає на тривалість терміну служби фарби.

Необроблена дерев'яна поверхня, в умовах частої зміни вологості й висихання, просто розтріскується. Ультрафіолетове випромінювання (UF) руйнує органічний зв'язок лігніну й целюлози, що призводить до розщеплення деревини і робить її сірою й м'якою. Це створює сприятливе середовище для розмноження мікроорганізмів, які заглиблюються в дерево і знищують його. Та зазвичай все починається з маленьких цяток синяви.

Здатність витримувати агресивні атмосферні умови означає, що покриття може залишатися стійким до UF-променів, атмосферного кисня, дощу, вологості, коливань температури. Ознаками старіння атмосферостійкої фарби для дерева є зниження зовнішнього блиску, пожовтіння або зміна кольору, поява цвілі, грибка, тощо.

Насиченість пігменту кольору прямо пропорційна ступіню UF-захисту, основа фарб по-різному реагує на дію UF-випромінювання. Темні кольори можуть притягувати сонячне тепло, тому їх частіше використовують жителі північних країн. Світлі тони відбивають промені, але й волога випаровується трохи повільніше - вони дуже підходять для південних і сонячних країн або гірських районів, де світло падає під прямим кутом, і його спектр найбільш руйнівний.

Сонячне світло з часом руйнує у фарбі органічні ланцюжки сполучних речовин, і її поверхня втрачає еластичність. Довжина хвилі UF- випромінювання становить 260-390 нм (нанометрів). Чим менше довжина цієї хвилі, тим більше руйнівна сила. Дія UF - випромінювання на поверхню фасадної фарби призводить до втрати її масси, блиску, появи жовтизни і злущування.

Хімічний склад основи фарб по дереву та наповнювачів є головним бар'єром на шляху UF-випромінювання, який бере на себе основний удар. Наприклад, акрилати руйнуються при довжині хвилі 280-315нм (менше - краще) (нанометрів), в той час, як «слабким місцем» масел і алкідів є хвилі довжиною 300-340нм(більше - гірше). Ось чому масляні й алкідні фарби швидше втрачають свій блиск, еластичність і вигорають, тоді як акрилові довше зберігають свої захисні властивості.


Очищення поверхні

Дерев'яний фасад краще очистити м'якою металевою щіткою, видаливши потемнілий шар пилу. Бруд краще змити водою. Бажано періодично оглядати місця, прилеглі близько до вікон, зазвичай вони більш пошкоджені, ніж інші ділянки бруса або колод, а під час обробки варто переконатися у відсутності прогалин, рясно змочуючи і втираючи фарбу в поверхню. Якщо виконується механічне чищення і шліфування, не радимо брати дрібну абразивну шкурку, бо адгезія фарби та дерева, тим сильніше, чим грубіше абразивні частинки. Якщо проводити оновлення, шліфування робити не обов'язково, досить висушити очищену або обмиту поверхню і можна фарбувати.

Ґрунтування

Нижню частину фасаду варто проґрунтувати антисептиком, вона найближча до землі і довше зволожена, тому потребує забезпечення надійного біозахисту. Для біозахисту ми радимо антисептичні розчини «Base Impregnat» виробництва фірми Bionic-House. Антисептик, призначений для захисту дерева, містить компоненти проти цвілі, гнилі, синяви й грибків. Він прозорий і не забарвлює дерево, тому на кінцевий колір фасадної фарби не впливає. Та найпопулярнішими є антисептикі на органічній основі. Їх застосовують для пиляних, рубаних і струганих підсушених та сухих поверхонь.

Під час багаторазового нанесення покриттів "Bionic-House" не утворюється товстого шару плівки. Висохла поверхня не відшаровується і не розтріскується, перед нанесенням освіжаючого шару потрібно лише очистити поверхню звичайною щіткою. Порядок нанесення лесуючого фінішного антисептика такий само, як і під час звичайного фарбування.

Сирі та недавно розпиляні дерев'яні поверхні бажано обробити антисептиком якомога швидше, а саме, ґрунтувальними антисептиками «Base Impregnat» або «Organic Protect». Найкраще їх втирати пензлем. Найбільшої уваги потребують торці колод і бруса, адже саме через торці волога проникає найглибше.

Фінішне фарбування дерев'яного фасаду

Найефективніше робити фінішне покриття будинку одразу після висихання ґрунтувального антисептика. Зверніть увагу на органічні фарби для дерева на основі лляної олії, або воднодисперсійні, акрилатні, тоновані лесуючі антисептики.

Для завершального фінішного шару (шарів) найкращим буде водна або масляна фарби для зовнішніх робіт «Aqua Color» або «Facade Lasur» відповідно. Вони утворюють еластичне, водовідштовхувальне атмосферостійке та UF-стійке довговічне покриття.


Лесуючі фарби для дерева «Aqua Color» і «Facade Lasur» напівпрозорі й мають гарний, стійкий колір на вибір, або з готової палітри популярних відтінків, або будь-який з палітри RAL за вашим бажанням.