Зруб покритий фасадною лазур'ю

Екологічні лакофарбові засоби захисту деревини завжди активно обговорюються в суспільстві й часто стають об'єктом палких дискусій між споживачами й виробниками. Разом з екологічною безпекою та експлуатаційними показниками ЛФМ, багатьом важлива натуральність компонентів, що входять до складу окремо взятого засобу.

Особливо актуальна тема натуральних компонентів у галузі виробництва деревозахистних засобів. Адже дерево є матеріалом біологічного походження. Побудувавши будинок з дерева, або придбавши натуральне дерев'яне оздоблення чи декор, господар, дбаючи про зовнішній вигляд та захист дерева, також шукає і засоби на натуральних основах. Стосовно ж засобів зовнішньої обробки деревини, то вони повинні бути ще й досить стійкі до біо-уражень різного характеру.

Переваги універсальних деревозахисних засобів

Універсальна водна лазур Aqua Color

Левова частка сучасних деревозазахисних засобів зовнішнього застосування випускається на водорозчинних акрилатних дисперсіях. Вони замінили старі алкідні органорозчинні покриття, що були екологічно шкідливими. Однак застосування водних акрилатних дисперсій, зараз можна бачити також не скрізь. Величезна кількість покупців часто віддають перевагу органічним деревозахисним матеріалам, наприклад, на основі рослинних олій. Аргумент простий - олія просочує деревину глибше, в той час як акрилатна фарба-лазур створює покриття тільки на поверхні дерева.

Універсальність або доцільність?

Акрилові водорозчинні покриття досить еластичні, й є довговічними в умовах сильних ультрафіолетових випромінювань, в спеку, холод, дощ, сніг і тощо, однак їх варто частіше оновлювати у вологих місцях, і там, де є рослинний покрив. Лише невелике ушкодження акрилової поверхні, в таких умовах, призведе до зволоження деревини, зміни її щільності й твердості, а в умовах великих амплітуд атмосферного тиску, або під час контакту з рослинним покривом, це часто призводить до появи осередків біоураження.

Лазур-просочення на тунговій олії

Найкраще взяте з природи!

Фасадна олійна лазур краще працює в таких умовах і добре захищає дерево від вологи й гниття. Просочене нею дерево захищене від намокання і менш схильне до уараження цвіллю, гниллю й комахами. На численні прохання компанія Bionic-House додала в асортимент деревозахистних лазурей на масляній основі ще один вид просочення. Тепер воно в наявності не тільки на основі лляної, але й тунгової олії. Нова «Profi-Facade Lasur tung oil» на основі тунгової олії має триваліший термін служби, в неї вище ступінь зносостійкості й глибше потрапляння в деревину. Окрім очевидних поліпшень, «Profi-Facade Lasur tung oil» оснащена ефективним захистом від УФ-випромінювання й новими яскравими колірними відтінками. Докладніше про новий продукт можна ознайомитися тут .