Якщо потрібно нівелювати різний тон деревини для отримання єдиного стилю

Різна тональність дерев'яної обробки

Тим, хто вирішив влаштувати собі дерев'яний фасад або, хто займався його монтажем та зовнішнім оздобленням з натурального дерева не раз доводилося стикатися з неоднорідністю відтінку деревини у різних панелей. Тональність колірного відтінку, в рамках однієї породи дерева, може значно відрізнятися залежно від віку деревини, умов зростання дерева, типу й вологості грунту, а також від того наскільки ділянка стовбура, з якого вирізана деталь, близька до серцевини стовбура дерева. Отримуючи комплект оздоблювального погонажа з натурального дерева, чи то вагонка, імітація бруса, панелі та ін., майстри ретельно сортують матеріал і вибирають йому місце, щоб малюнок смуг і відтінків був найбільш естетичним, а дефекти видалені або усунуті, щоб витримати дизайн в єдиному стилі й кольорі. Якщо метою є - максимально приховати різні відтінки дерев'яних деталей, вибирають або укривні світлі відтінки пастельних тонів, або темні й насичені, які за кілька шарів перекриють цю різницю. Так зазвичай роблять якщо клас якості дерев'яної обробки не дуже високий ...

Стіна дерев'яного фасаду - планкен

Якщо ж в оздоблені, для фарбування обрані прозорі просочення, лак, лесуючий антисептик або напівпрозора лазур, які не приховують текстуру дерева, то більш темну деталь поміщають між деталями з радіальним спилом, у якого малюнок дрібніше й поглинання поверхні сильніше. Після обробки, темний або світлий укривний пігмент вбереться в цю поверхню глибше й різниця в тоні буде не так помітна. Розуміння таких невеликих професійних секретів переконує нас в тому, що робота з деревом - це не тільки фізична і технічна, але й естетична праця.

Якщо потрібно підкреслити строкатість різної тональності дерев'яної обробки

Дерев'яні фасади з різним тоном дерев'яних рейок

Навпаки, в композиціях рейкових і погонажних дерев'яних фасадів, природним і типовим є акцент на тональну відмінність дерев'яних ламелей яка утворює строкатий стиль.

Імітація різнотональної деревини

Використання двох відтінків в дерев'яному оздобленні фасаду

Однак недавно, ми зіткнулася з випадком, коли неоднорідність відтінків пофарбованої деревини не просто не побажали приховати, а навпаки, зімітували для досягнення певного дизайнерського ефекту.

Вид Імітація тональної неоднорідності на дерев'яному фасаді

Фарбуючи дерев'яний фасад клієнт побажав штучно зімітувати різнорідність пігментації замовивши для обробки два схожих за тоном насичених відтінки на луканілах «Тік» і «Коньяк». Можливо фото це не цілком передає, але при вдалому куті освітлення ефект виходить досить цікавим.

Як бачимо професіонали використовують дерев'яні фарби й просочення Bionic-House як в класичних, так і в досить екстравагантних дизайнерських рішеннях.

Таким чином наш досвід послужив вашим сміливим ідеям - Bionic-House вам на допомогу :) !